Gięcie blach CNC

Oferujemy usługę gięcia blach na prasie numerycznej TruBend 5130 firmy TRUMPF. Maksymalny ucisk prasy 130 ton. Technologia umożliwia nam uzyskanie odpowiedniego kąta zagięcia za pomocą gięcia swobodnego lub „na zakładkę” (tzw. falc), bez i ze szczeliną z dużą powtarzalnością. Urządzenie jest wyposażone w narzędzia pozwalające na obróbkę detali ze zróżnicowaną długością i różnymi teoretycznymi promieniami gięcia.

Nasze możliwości [mm]
Zakres grubości giętych blach 0.4 – 6.0
Maksymalna długość gięcia 3000
Teoretyczne promienie gięcia 0.5 ; 1 ; 3

Każdy z detali przekazywanych do wykonania naszej firmie podlega szczegółowej analizie technologicznej z zastosowaniem oprogramowania TruTops dostarczonego przez firmę TRUMPF. Pozwala to na znaczne obniżenie kosztów produkcji ze względu na możliwość wykrycia ewentualnych błędów konstrukcyjnych lub ograniczeń technicznych na etapie tworzenia procesu technologicznego, a nie dopiero w trakcie procesu produkcji. Wspólne oprogramowanie do laserowego wycinania i symulacji gięcia umożliwia kompleksową weryfikację projektu przed rozpoczęciem produkcji.
Procesy technologiczne opracowywane są na podstawie plików 3D w formacie STP. W przypadku prostych detali typu kątownik lub celownik możliwe jest gięcie z dokumentacji technicznej. W celu poprawnego wykonania bardziej zaawansowanych detali giętych korzystamy z programu Unfold firmy TRUMPF, który umożliwia wygenerowanie rozkroju właściwego dla posiadanych przez nas narzędzi. Pozwala to na wyginanie bardzo złożonych kształtów jak również uproszczenie złożonych konstrukcji w celu obniżenia i skrócenia czasu produkcji.