Obróbka skrawaniem

W naszej firmie znajduje się bogato wyposażony park maszynowy, dzięki któremu jesteśmy w stanie świadczyć wiele usług, między innymi z zakresu obróbki skrawaniem. Prace te wykonujemy na blachach z aluminium, a także stali w trzech odmianach – tzw. czarnej, kwasoodpornej, jak również nierdzewnej.

Jednym z przeprowadzanych przez nas procesów jest szlifowanie. To niezwykle skuteczny sposób na wykończenie stworzonej konstrukcji i nadanie jej estetycznego wyglądu. Dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów ściernych powierzchnie płaskie, wałki czy otwory stają się gładkie i pozbawione chropowatości.

W ramach oferowanych przez nas usług proponujemy także frazowanie CNC. Proces ten polega na wykonywaniu w dowolnych elementach metalowych (aluminiowych lub stalowych) uzębień, rowków czy kanalików o precyzyjnie określonych rozmiarach.

Inna usługą naszej firmy jest toczenie. Pozwala ono na dowolne kształtowanie elementów obrotowych zarówno wewnętrznej powierzchni, jak również wewnętrznych otworów.

Pixmet wykonuje prace na Centrum Obróbczym DMG MORI CMX 1100V
Kilka parametrów:
– maksymalna wielkość detalu (X x Y x Z): 1100 x 560 x 510 mm,
– prędkość obrotowa wrzeciona 12000 obrotów/miniutę,
– obróbka w 4 osiach,
– duży wybór frezów.
Centrum obróbcze DMG MORI CMX 1100V